nadzieja@
Wódz Marzycieli
Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 7749
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Tam gdzie nie ma cierpienia i bolu Płeć:
|
Wysłany: Pon 20:28, 01 Gru 2008 Temat postu: Egzema |
|
Egzema jest stanem zapalnym skóry przechodzącym w łuszczenie, które z kolei jest przyczyną wypadania włosów. Pies cierpi na bolesność i świąd skóry, drapie się i gryzie aż do krwi. Na początku zauważyć można rozlane zaczerwienienia oraz swędzące obrzmienia skóry, wokół których niebawem występują drobne pryszczyki napełnione przejrzystym płynem.Po pęknięciu pęcherzyków zawartość ich wylewa się, a cała powierzchnia zaatakowanej skóry pokrywa się kropelkami. Potem tworzą się ciemne strupy krwotoczne. Po pewnym czasie strupy odpadają, oczyszczona skóra łuszczy się i powraca do normy. Rzeczą charakterystyczną jest brak blizn.
Egzema umiejscawia się wokół otworów naturalnych — nosa, ust, odbytu, a także na zgięciach kończyn (stawy kolanowe, pachwiny). Tak zlokalizowana egzema wywołuje pęknięcia skóry, które są zwykle wilgotne.
Zewnętrzne leczenie egzemy jest mało skuteczne i długotrwałe. Praktyka wskazuje, że najskuteczniejsze jest leczenie homeopatyczne.
Leczenie homeopatyczne
a. W przypadku silnego zaczerwienienia skóry podajemy zwierzęciu Mercurius corresivus D6 po 1 kropli w 1 łyżeczce wody 4—5 razy dziennie.
b. Jeśli swędzenie jest bardzo dokuczliwe, a pies drapie się i gryzie, podajemy Croton D6 na przemian z lekiem poprzednim po 1 kropli w 1 łyżeczce wody.
c. W fazie ciemnych, krwotocznych strupów podajemy psu Antimonium crudum D 12 po 1 kropli w 1 łyżeczce wody 3—4 razy dziennie.
d. Jeżeli spod strupów sączy się lepki płyn, podajemy Graphites D6 3—4 razy dziennie po 1 kropli w 1 łyżeczce wody.
e. W przypadku egzemy ulokowanej za uszami, która jest wyjątkowo uporczywa, podajemy Oleander D12 po 1 kropli w 1 łyżeczce wody 3—4 razy dziennie. Nacieramy także chora skórę oliwę z oliwek z dodatkiem soku z dziurawca (na 1 łyżkę stołowa oliwy dodajemy 10 kropli soku z dziurawca i dobrze mieszamy).
Podczas kuracji żywimy psa kaszą z jarzynami i surowym mięsem. Ziemniaki, sosy, zupy i słodycze wykluczamy z żywienia. Kiedy objawy skórne znikną, dodajemy do pokarmu psa 1 raz dziennie Calcium carbonicum D6 (na czubku noża
Post został pochwalony 0 razy
|
|